مقالات

لرزش موتور خودرو و دلایل آن

لرزش موتور خودرو

ممکن است شما هم به عنوان مالک خودرو، پس از چندسال استفاده از اتومبیلتان از لرزش زیاد موتور آن شکایت داشته باشید. این لرزش‌ها معمولا در حالت ایستاده و یا اصطلاحا خلاص به بیشترین حد خود رسیده و باعث لرزش و صدای اجزای داخلی کابین خودرو نظیر قاب ستون‌ها و فرمان اتومبیل هم می‌شود. همچنین در مواردی نیز این لرزش با افزایش سرعت بیشتر خواهد شد. اما علت این لرزش در خودرو چیست؟ اصولا انجین وایبریشن خودرو علل و عواملی مختلفی می‌تواند داشته باشد که سعی کرده‌ایم در این پست از بلاگ کلیک یدک مهم‌ترین این موارد را بررسی کنیم.

به طور کلی علت نقص لرزش موتور خودرو را می‌توان در موارد زیر دید:

خرابی دسته موتورها: دسته یا پایه موتور وظیفه اتصال موتور خودرو به بدنه و شاسی‌ها را برعهده دارند. علاوه بر این با اتصال محکمی که ایجاد می‌کنند مانع از لرزش می‌شوند. در صورتی که دسته موتورها دچار پارگی یا شل شدگی شده باشند موتور خودرو از بدو روشن شدن آن شروع به لرزش می‌کند.

سردی موتور خودرو: اگر اتومبیل شما ساعت‌های زیادی بخصوص در فصول سرد سال خاموش باشد پس از روشن شدن و تا زمان رسیدن به حرارت نرمال و مطلوب دچار لرزش خواهد شد. بهتر است در صورت بروز چنین لرزه‌‌هایی تا زمان برطرف شدن لرزش خودرو ثابت بماند و از حرکت با آن اجتناب شود.

تنظیم نبودن موتور خودرو: در صورتی که تنظیم موتور خودرو بهم بخورد نیز موتور خودرو با لرزش کار خواهد کرد. برای برطرف‌سازی این ایراد کافیست ضمن مراجعه به تعمیرکاران مجاز نسبت به تنظیم مجدد موتور خودروی خود اقدام نمایید.

مشکل در شمع خودرو: چنانچه یکی از شمع‌ها یا وایرهای خودرو دچار نقص فنی شده و از مدار فعالیت خارج شود یکی از سیلندرهای اتومبیل از کار خواهد افتاد و اصطلاحا خودرو تک کار خواهد کرد. در این صورت موتور با لرزش همراه خواهد شد. همچنین جهت خرید کیت‌های شمع و وایر می‌توانید از این لینک اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *